Kültür Sanat ve Edebiyat

  • Yazı boyutunu yükselt
  • Varsayılan yazı boyutu
  • Yazı boyutunu düşür

Paylaş

Anasayfa Ömer Özercan Ömer Özercan Bu oylar AKP'ye verilmedi

Bu oylar AKP'ye verilmedi


"Hayat tarzımıza karışıyorlar" deyip kendilerine benzemeyenleri aşağılayıp; inancına da, kültürüne de, giyimine de hasılı hayat tarzına karışanlara "Halk tarafından" ders olsun diye verildi.

"Demokrasi" diye yıllarca bas bas bağırıp, her seçim öncesi ve sonrası "halk"ı horlayan, aşağılayan, seçme hakkına saygı duymayan "faşist"lere karşı "Halk tarafından" ders olsun diye verildi.

Her fırsatta "gerici, yobaz" diye üzerine yürüdükleri, düşünme ve ifade hakkı tanımadıkları "Halk tarafından" ders olsun diye verildi.

Ey okumuş(?) çocuklar, "orantısız zeka(?)lılar", "her şeyi bilen(?)ler", tatminsiz 68 kuşağının kışkırttığı "halkı halk için halktan kurtarma savaşçıları", başkasına her gün kibirli diye küfreden olimpos tanrıları, toplum mühendisleri, kuş konduranlar, fal bakanlar... bu ülke ve bu halk sizin zannettiğiniz veya elin gavurundan tercüme kitaplarda öğrendiğiniz gibi değil; genetiğinde sizin yüksek IQ'nuzun, "ego"nuzun ve diplomalarınızın anlamanızı sağlayamadığı şeyler var.

Bu ülkeye yabancısınız, bu halka yabancısınız, bu halkın inancına da kültürüne de, dertlerine de yabancısınız. Dünyada acı çeken kardeşlerinize zır yabancısınız, iki tosbağaya üç yaprağa döktüğünüz göz yaşını milyonlarca mazlumdan esirgersiniz.

Arada bir halkın arasına karışın, iki uzun hava dinleyin, bir köy kahvehanesine adam gibi selam vererek ve o aşağıladığınız horladığınız insanlara biraz saygı duyarak girin ve iki çift kelâm dinleyin. Korkmayın, üşenmeyin, arada bir Hacı Bayram veya Eyüp Sultan'a gidip dua okumayı bilmeseniz de çevrede biraz oyalanıp, gerçek halkın gerçek dertleri ve talepleri hakkında bir şeyler öğrenmeye çalışın.

Her şeyden önce "halk"ın yakasından bi düşün.

...

Ey AKP!. Bu oylar aslında size verilmedi (en azından önemli bir kısmı). Halk kendisine saygı duymayana, "koyun" diyene ne yapacağını gösterdi. Sıra sende! Hırsızlardan, cahillerden, yobazlardan, makamını ve ünvanını haketmeyenlerden, haram gelirlerden, adam kayırmalardan, rant adına yeşil alan ve şehirlerin yağmalanmasından, tarihi mirasın tahribatından, günahsız insanların üzerine yürümekten, hukuku çiğnemekten kurtul, uzak dur! Kendine çeki düzen ver, hatalarınla hesaplaş, halka (senin gibi düşünmeyenlere daha da fazla) kulak ver. Öfkeyi, nefreti ve kini değil; dostluğu, sevgiyi, müsamahayı çoğalt. ADİL ol. Sana bu oyları "halka hizmet etmen" için veren halk gün gelir seni sadece sandığa değil gerekirse toprağa gömer!

 

Ömer Özercan

2014 Yılında yazılmıştır.

 


Copyright © 2011 - ... Designed by  
Her hakkı saklıdır.