Kültür Sanat ve Edebiyat

  • Yazı boyutunu yükselt
  • Varsayılan yazı boyutu
  • Yazı boyutunu düşür

Paylaş

Anasayfa Haberler Haberler Sevindiren Hizmet

Sevindiren Hizmet


Osmaniye Yaveriye TOKİ'de bulunan Şehit Piyade Er Mevlüt AYDOĞAN İlkÖğretim Okulu'nda okul Aile Birliği Başkanı  Dönay ATEŞ'in büyük gayretleriyle öğrencilerin kitap okuması için bir kütüphane oluşturuldu.

Okulda mevcut olan salona  Osmaniye Ticaret ve Sanayi Odası'nın  (OTSO) Yönetim Kurulu Başkanı Murat TEKE'nin masa ve kitaplık sağlamaları ve  Osmaniye İl  Milli Eğitim Müdürü Ramazan ÇELİK'in sandalye ve kitap alımı için yaptıkları bu maddi ve manevi destekleri ile kütüphane oluşturuldu.

OTSO Başkanı Murat TEKE' kütüphaneye yaptıkları ziyaretlerinde: Okullarda mutlaka öğrencilere kitap okuma alışkanlığının kazandırılması gerektiğini, sivil toplum kuruluşu olarak eğitim konusunda duyarlı olduklarından kütüphaneye destek olmayı kabul ettiklerini  belirterek kütüphanenin okula ve öğrencilere  hayırlı olmasını diledi.

Aile Birliği Başkanı Dönay ATEŞ ile yaptığım görüşmede kitap eksiklerinin olduğunu, kitap desteği için öğrencilerin aileleri bir iki tane de olsa kitap yolladıklarını söyledi. Kitap okuma alışkanlığı kazandırmak hem de  teşfik etmek için her cuma günü kütüphaneye gidip çocuklarla ilgilendiğini belirtti. Yalnız kitap çeşitlerinin az olmasından dolayı sıkıntı çektiklerini bunun için bazı girişimlerde bulunacaklarını destek beklediklerini belirtti.


 

 
 


Copyright © 2011 - ... Designed by  
Her hakkı saklıdır.